0 items - 0₺ 0

ATÖLYE LILLY POTTERS

Seramik ve el sanatları atölyesidir. Yaratıcılığın kişinin duyguları ile bütünleştiği, esinlenme yapabilmesi için biraz araştırma ve geliştirmeye de dayalı bir Atölyedir.

Elle şekillendirme tekniklerinin uygulandığı atölyede akçini, terra cotta, şamotlu çamur gibi farklı seramik çamurları kullanılmaktadır. Öğrencilerle bire-bir çalışmalar yapılmaktadır. Çimdik, sucuk, plaka ve sır bilgisi gibi temel tekniklerden sonra, amaca dönük olarak bu tekniklerin birlikte kullanımı ve daha farklı teknikler ele alınmaktadır. İleri teknikler olarak mozaik, seramik heykel fırınlama/sırlama teknikleri üzerine de çalışılmaktadır.

Atölyemizde, baskı el sanatlarının temel uygulama metotları da öğretilmektedir. Bunlar arasında en eski baskı tekniklerinden Mandala baskı Lilly Potters atölyesinin konsept temalarından biridir.

Kelimenin kökenine bakıldığında, “Manda” enerji veya öz, “La” ise kap kavramını ifade eder; mandala ise “enerjiyi saklayan/tutan kap” olarak tanımlanabilir. Atölyemiz öğrencilerinin hepsinin kendilerine ait bir mandala çalışması vardır. Çünkü mandala çizmek düşünüldüğünden daha kolay ve eğlencelidir. Teknik olarak her zaman ortadan başlanır, ortadaki küçük dairelerin etrafına çeşitli şekiller ve desenler eklenerek mandala büyütülür.

Çukurova Üniversitesinde öğretim üyeliği devam eden öğrencilerimizin de katılımları ile atölyemizde dönemsel olarak yazmacılık ve batik sanatı ders uygulamaları baskı teknisyenimizin desteğiyle gerçekleşmektedir

Satın Al