0 items - 0₺ 0

ATÖLYE UPCYCLE

İleri Dönüşüm Atölyesi

Sürdürülebilirlik kavramı, yaşanabilirlik kavramından ayrı düşünülemez hale gelmiştir. Bununla beraber çevre/doğa üzerindeki olumsuz etkilerin aza indirgenmesi ve günümüz kaynaklarının geleceğe aktarılması adına geri dönüşüm, sıfır atık, minimalizm ve ileri dönüşüm (Upcycle) gibi kavramlar artık günlük hayatımızın bir parçası olmuştur.

Çevreye dost Atölyemizin ana teması olan Upcycle işlevselliğini yitirmiş, artık fazlalık olarak görülmeye başlanmış fakat bir türlü atmaya kıyamadığımız, duygusal bağımız olan eşyaların sanatsal yaratıcılık, uzman el işçiliği, uygun malzeme kullanımı ile faydalı ve kullanışlı hale getirilerek günlük hayata kazandırılması çalışmalarıdır.

Atölyemiz, Upcycle- ileri dönüşüm çalışmalarını iki şekilde devam ettirmektedir.
Kişiye özel çalışma ve Anonim çalışma.

Anonim çalışmalar ise toplama malzemelerin dönüşümü çalışmalarıdır. Bunun için kişisel olarak uzun mesailer harcayan ve seçimleri bizzat kendi yapan Gaye Berkmen, Türkiye’nin farklı bölgelerinde mezatlar, antikacılar ve ikinci el pazarlarını gezmekte, yurt içi ve yurt dışı kullanılmış eşya satış sitelerinden satın almalar yaparak koleksiyonu çeşitlendirmektedir.

Upcycle atölyesi çalışılan projenin kurumsal veya bireysel olmasına bağlı olarak atölye dışı mekanlarda uygulanabilmektedir. Özellikle sayıca fazla olan veya fiziksel olarak taşıması güç olan eşyaların ileri dönüşümü hizmeti ait olduğu yerde verilebilmektedir.

SİPARİŞ OLUŞTUR