0 items - 0₺ 0

Sosyal Sorumluluk Çalışmaları

Atölye çalışmalarımız sanat ve zanaat kavramları üzerine faaliyet gösteren ve daha çok kişiye hizmet veren çalışmalardır. Fakat atölyedeki sanatçıların ve öğrencilerin bir arada kalmasını sağlayan önemli bir diğer unsur da toplumsal duyarlılığımız ve gönüllüklerimiz olmuştur.
Bu konuda lider ve rol model olan Gaye Berkmen, bireysel olarak bu sayfada yer alandan daha fazla kurumda gönüllü çalışmakta olsa bile, atölyeler olarak bütün çalışanlar ve hizmet alanlar kurumsal bir anlayışta desteğimizi manevi ve maddi olarak çoğaltmış bulunuyoruz.
HER SATIŞ BİR BAĞIŞ sloganı ile hizmetlerimizden veya ürün satışlarımızdan elde ettiğimiz gelirlerin bir kısmını düzenli olarak sosyal projelere aktarmaktayız. Bu bağışların büyük bir bölümü sahipsiz sokak hayvanlarının bakımını üstlenme ve sahiplendirme faaliyetlerinde kullanılmaktadır.

Sevgi Evleri Gönüllü Anneliği

Bayramlar ve tatiller dışında her ay düzenli olarak ziyaret ettiğimiz sevgi evlerine çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılıyor bunun dışında kendilerini normal hissetmeleri için gerekli ortamları sağlamaya özen gösteriyoruz. Bunu sevgi ve şefkatle yapıyoruz.

Kadın Üretkenliğinin Artması Çalışmaları

Kadınların Elinden Projesi kapsamında daha çok kadın zanaatkar ve emekçi ile çalışmaya başlayan atölyelerimiz aynı zamanda çeşitli kadın kooperatiflerinin de kurucu üyeliğini yapmaktadır. Sadece sanat alanında değil, tarım ve tekstil alanında birçok kadın gruplarını iş potansiyelleri yaratarak desteklemeye devam etmektedir.

Hayvanları Koruma ve Sahiplendirme

Çoğunluğu evinde hayvan dostları ile yaşayan üyelerimiz, özellikle sokağa sonradan atılmış kedi ve köpek dostlarımızın sahiplendirilmesi konusunda gece ve gündüz gönüllü çalışmaktadır. Anlaşmalı veteriner ve barınaklarımız ile bu önemli soruna çözüm bulmaya çalışan gönüllülerimiz daha fazla bağış toplayabilmek için el sanatları stand satış etkinlikleri de düzenlemektedir.